EL SALVADOR - La Divina Providencia - Red Bourbon, natural

Obecný popis:

Farmu La Divina Providencia koupil Roberto Ulloa (čtvrtá generace pěstitelů kávy) v roce 2009 a proměnil ji z téměř opuštěného pozemku na farmu, která vyhrává v soutěžích Cup of Excellence díky skutečnosti, že produkuje jedna z nejlepších a nejkonzistentnějších zrn v Salvadoru. Roberto si je vědom, že koupí této farmy získal cenné a zcela mimořádné pozemky, které se nachází ve „zlatém pásu“ vysoko nad 1.600 m n.m., obdařené bohatou sopečnou půdou, na níž pěstuje kávovníky Red Bourbon, Kenya Bourbon, Orange Bourbon a Pacamara.

Kávovníkové třešně jsou na plantážích pečlivě sbírány a následně ještě na místě sklizně ručně tříděny. Dále jsou zpracovávány na farmě, kde jsou zrna sušena na vyvýšených afrických postelích.

Základní informace:

ZEMĚ PŮVODU:El Salvador
REGION:Kanton Palo de Campana, Santa Ana
FARMA:Finca La Divina Providencia
FARMÁŘ:Roberto Samuel Ulloa Vilanova
NADMOŘSKÁ VÝŠKA1.650 – 1.830 m n.m.
ODRŮDA:Red Bourbon
ZPŮSOB ZPRACOVÁNÍ:natural
SUŠENÍ:vyvýšená lůžka
SKLIZEŇ:Únor až duben

 

Chuťový a aroma potenciál:

AROMA:Ovocné, květinové
CHUŤ:Fíky, rum, med, vlašské ořechy

 

Doplňující informace:

Natural / Suchý proces

Je považován za prvotní proces zpracování kávovníkových zrn s původem v Etiopii. Sklizeň musí začít v době největší zralosti kávovníkových třešní, přičemž proces sušení je nutné zahájit v den sběru, aby nedošlo k riziku tvorby plísní.

Způsob: na slunci se suší celé kávovníkové třešně uložené na zemi nebo na afrických postelích, v tenkých vrstvách, plody se pravidelně obrací a prohrabávají, aby nedošlo ke vzniku hnilobných procesů. Na noc jsou shrabány na hromadu a zakryty plachtami, aby bylo zabráněno absorpci vlhkosti nebo zvlhnutí deštěm. Po dokončení procesu sušení jsou kávovníková zrna mechanicky zbavena usušené dužiny a pergamina.

Doba sušení: 10 – 25 dnů, ideální je docílení usušení na plném slunci během cca 15 dnů.

Výhody: jde o nejvíce ekologický a ekonomický způsob zpracování kávovníkových zrn, při tomto způsobu zpracování není spotřebována žádná voda. Některá suchou cestou zpracovaná zrna si udrží déle své aromatické kvality než zrna zpracovaná mokrou cestou.

Nevýhody: větší riziko vzniku hnilobných procesů při nedostatečném „obracení“ kávovníkových zrn nebo v případě, že proces sušení není zahájen včas. Pokud sušení trvá příliš dlouho nebo je nerovnoměrné, mohou plody nabrat vinnou a někdy i znatelně žluklou chuť. Delší doba potřebná pro sušení celých třešní vyžaduje více práce potřebné k opakovanému obracení a prohrabávání třešní.

Vliv na chuť: tento proces dodá kávě sladší, plnější tělo a širokou škálu chuťových složek, minerály a cukry obsažené v dužině se mají možnost během celého procesu sušení vstřebávat do zrna.

Napsat recenzi

Poznámka: Nepoužívejte HTML tagy!
    Špatný           Dobrý

SALVADOR - La Divina Providencia - Red Bourbon, natural

  • Kód výrobku: SALVADOR - La Divina Providencia - Red Bourbon, natural
  • Dostupnost: Na skladě
  • 432 Kč

  • Cena bez DPH: 386 Kč

Dostupné možnosti


Tagy: salvador, výběrová káva, red bourbon, natural, mikrolot, Samuel Ulloa