Caffé Senza - dekofeinovaná kávaKáva před (pytel vlevo) a po odstranění kofeinu (pytel vpravo)

tato směs kávy s podílem 70% arabici a 30% robusty je určena všem, kteří si chtějí vychutnat šálek kávy prakticky bez kofeinu. S ohledem ke skutečnosti, že se při procesu dekofeinizace z kávových zrn odstraní nejen kofein, ale také vosky, stává se nápoj z kávy lépe stravitelným a pokud  budete mít k dispozici kávu v dobré "zralosti", nepoznáte, že se jedná o kávu se sníženým obsahem kofeinu.

Caffé Senza provází příjemná vůně sladu, chleba a pražených arašídů, podíl robusty v kávě zajišťuje plné "tělo".

UPOZORNĚNÍ: nepražená káva bez kofeinu získává procesem zpracování nejen jinou barvu, ale také strukturu, proto je třeba zvolit jiný pažící profil a počítat také se skutečností, že bude káva rychleji "zrát" a také stárnout.

 

Dekofeinizace

je proces, při kterém se z kávových zrn ještě v neupraženém stavu odstraní téměř veškerý kofein. Dle evropských zákonů nesmí zrnková káva bez kofeinu obsahovat více než 0,1% kofeinu.

Odstranění kofeinu z kávy má následující kroky:Kofein

  • nabobtnání zrn pomocí horké vody a páry;
  • extrakci kofeinu z kávových zrn pomocí rozpouštědla;
  • odstranění rozpouštědla ze zrn;
  • vysušení kávových zrn;
  • analýza zbytkového kofeinu a rozpouštědel v kávových zrnech.

Proces dekofeinizace kávy provádí jen několik schválených pracovišť v Evropě, naše káva je zpracována ve společnosti Demus S.p.A. v Itálii, kde se tímto procesem zabývají již od roku 1962. Kofein získaný z kávy je dále zpracováván ve farmaceutickém průmyslu.

Odstranění kofeinu pomocí rozpouštědla - dichlormethanu, patří k nejstarším průmyslově využívaným způsobům. Dichlormethan je látka, působící selektivně na kofein a je velmi nestabilní (odpařuje se při teplotě 40°C) což umožňuje ji odstranit relativně snadno z kávy pomocí vodní páry. Kvalita produktu získaného tímto rozpouštědlem je velmi vysoká, neboť jsou organoleptické vlastnosti kávy beze změny . Prodes dekofeinizace pomocí dichlormethanu odstraňuje také vosky obsažené v zrnech, což činí kávu lehčí a stravitelnější.

Po pražení kávy, ke kterému dochází při teplotách nad 200 ° C, není zbytkový dichlormethan obecně zjistitelný.

 

 

 

Napsat recenzi

Prosím přihlaste se nebo se registrujte pro napsání recenze

Caffé Senza - dekofeinovaná káva

  • Kód výrobku: Caffé Senza - dekofeinovaná káva
  • Dostupnost: Na skladě
  • 359 Kč

  • Cena bez DPH: 312 Kč

Dostupné možnosti


Tagy: káva bez kofeinu, dekofeinato, nepražená káva bez kofeinu, zelená káva bez kofeinu