• BRAZIL - Gesha - Fazendas Dutra, Jatobá 16+
BRAZIL - Fazendas Dutra, Jatobá 16+


Fazenda Dutra byla založena v 50. letech 20. stolení, kdy José Dutra Sobrinho začal s pěstováním v regionu Minas Gerais s o něco více než 1 hekterem půdy a díky své vášni pro pěstování kávovníků a vylepšování farmy na němž intenzivně pracoval až do září 1999, kdy zemřel, zanechal své manželce Osvaldině a synům přes 300 hektarů plantáží.

V současné době patří fazenda Dutra nacházející se v krásné oblasti Matas de Minas, v v São João do Manhuaçu k prestižním podnikům využívajícím nejen řemeslné procesy, ale také udržitelné postupy. Fazenda Dutra je významným producentem výběrových a organických kávovníkových zrn a je synonymem kvality v Brazílii i mimo ni.

Plantáž se rozkládá na téměř 1000 ha, využívaných pro pěstování kávovníků určených pro produkci vzácných pozdních sběrů vyvážených ideálně pro pražení na přípravu espressa.

Udržitelnost – nízké emise uhlíku

Fotovoltaická solární elektrárna na farmě Dutra v Minas Gerais má roční výrobní kapacitu elektrické energie 276 000 kWh. Tato energie by stačila na zásobování elektrickou energií 92 domů (se střední spotřebou 250KWH/měsíc).

Ekologické přínosy jsou výrazné, jako například 192 tun CO2, které nebyly vypuštěny do atmosféry termo elektrárnami, nebo téměř 2 miliardy litrů vody, které byly ušetřeny ve vodních elektrárnách.

Pro úsporu stejného množství CO2 v atmosféře, jako ušetří tato fotovoltaická solární elektrárna, by bylo potřeba asi 4952 vzrostlých stromů. Tyto zdroje poskytují dostatek energie k uspokojení každodenních potřeb farmy.

Základní informace:

ZEMĚ PŮVODU:Brazílie
REGION:Minas Gerais
FARMA:Jatobá
FARMÁŘ:Walter Cesar a Ednilson Alves Dutra
NADMOŘSKÁ VÝŠKA1.300  m n.m.
ODRŮDA:Gesha
ZPŮSOB ZPRACOVÁNÍ:honey – pulped natural (slunce, terasy a vyvýšené postele)
SKLIZEŇ:hlavní sklizeň květen - srpen

Chuťový a aroma potenciál:

AROMA:Zralé ovoce, jemné květinové tóny, mandlové máslo
CHUŤ:Jemná ovocitost lesních plodů, hladké tělo, borůvka, jasmín, cukr, vanilka

Doplňující informace:

Gesha patří k vyhledávaným odrůdám kávovníku. Tato původní etiopská odrůda kávovníku dostala své jméno podle oblasti v okolí hody Gesha v Etiopii, kde byla poprvé objevena. Její výhodou je tolerance vůči rzi kávovníku, nevýhodou je náročnější zvládnutí její „divokosti“. Na světovou scénu vstoupila teprve v roce 2005 díky svým naprosto vynikajícím chuťovým vlastnostem.

 

Napsat recenzi

Poznámka: Nepoužívejte HTML tagy!
    Špatný           Dobrý

BRAZIL - Gesha - Fazendas Dutra, Jatobá 16+

  • Kód výrobku: BRAZIL - Gesha - Fazendas Dutra, Jatobá 16+
  • Dostupnost: Na skladě
  • 1 609 Kč

  • Cena bez DPH: 1 437 Kč

Dostupné možnosti


Tagy: gesha, speciality coffee, výběrová káva, mikrolot, nepražená káva