Bolivia Juan Calani

Fazendu Calani založila rodina Calani  v roce 1988, poté, co se přestěhovala z Potosi v provincii Chayanta do obce Villa Tunari v provincii Cochabamba v níž našla rodina příležitost práce v zemědělství. Marcelina a její manžel Juan mají 5 dětí a také mimořádně kvalitní kávu, čehož důkazem jsou úspěchy v soutěžích.

Trh ve světě výběrové kávy rodině otevřelo vítězství v soutěži „2021 Presidential Cup“ , díky čemuž se o jejich produkci dozvěděli a začali zajímat profesionálové ze zemí jako Kolumbie, Francie, Německo, Itálie a další. Díky tomu také rodina mohla rozšířit své kávovníkové plantáže výběrové kávy z 0,5ha na aktuální 2 ha o které se starají zejména synové Dorian a Antonio, nicméně rodina obhospodařuje celkově 20 ha kávovníkových plantáží.

V loňském roce 2022 získala rodina za kávu v soutěži „The Best Kocholo Coffee“ krásných 86,33 bodů s čímž obsadila 8. místo a účastní se s úspěchem také celostátních soutěží.

 

Není na co čekat, tato šarže je možná jediná, kterou jsme měli možnost získat a tak využijte příležitosti ochutnat kávu patřící mezi nejlepší z Bolivie :-).

 

Základní informace:

ZEMĚ PŮVODU:Bolívie
REGION:San Jose, Cochabamba, Villa Tunari
FARMA:Finca Calani
FARMÁŘ:Juan Calani Vargas
NADMOŘSKÁ VÝŠKA1.750 m n.m.
ODRŮDA:Coffea Arabica – Red Catuai Rojo
ZPŮSOB ZPRACOVÁNÍ:Red honey
SKLIZEŇ:hlavní sklizeň červen - říjen

 

Chuťový a aroma potenciál:

AROMA:Květinové, sladké
CHUŤ:Švestka, červené hroznové víno, jahody, lesní med, tropické ovoce

 

Doplňující informace:

Catuai Rojo je kompaktní rostlina s vysokým výnosovým potenciálem, pěstována zejména ve Střední Americe. Její nevýhodou je vysoká náchylnost ke rzi kávovníkových listů výhodou pak díky menšímu vzrůstu a kompaktnosti snadná aplikace ošetřování proti škůdcům a chorobám.

Jde o křížence odrůd Munod Novo a Caturra, vyšlechtěný Institutem Agronomico v Brazílii. Kávovník díky malému vzrůstu umožňuje vysazování blízko sebe, což umožňuje získat vyšší produkci třešní.

Napsat recenzi

Poznámka: Nepoužívejte HTML tagy!
    Špatný           Dobrý

BOLIVIA - Juan Calani - red honey

  • Kód výrobku: BOLIVIA - Juan Calani - red honey
  • Dostupnost: Na skladě
  • 512 Kč

  • Cena bez DPH: 457 Kč

Dostupné možnosti


Tagy: Bolivia, Juan Calani, výběrová káva, honey