ETIOPIA BALE WILD NATURAL FORESTEtiopie - poloha na mapě světa

Představujeme vám absolutní novinku pro milovníky autentických a originálních káv. V regionu Oromia na jihovýchodu Etiopie, se nacházejí majistátní lesy, pokrývající svahy Bale Mountains a jsou jedním z mála dosud exitujících ekosystému, které uchovávají genetickou rozmanitost odrůdy Coffea Arabica.


Prales Haranna, nejvýchodnější z afrických tropických vysokohorských lesů je nejdůležitější součástí národního parku Bale Mountains. Zde je obrovská rozmanitost rostlin a živočiců v různých nadmořských výškách a v působivé horské krajině s vrcholy přes 4.000 m.n.m. Místní obyvatelé mluví Oromštinou, která patří k největším jazykovým skupinám v Etiopii a žijí ve vesnicích roztroušených po celém okraji pralesa, některé osady jsou přímo v pralese. Hlavním zdrojem obživy, kromě přírodního hospodaření a pastevectví je sběr kávy, medu a planě rostourích rosltin.

Většina kávy vypěstované v pralese je sklizena v nadmořské výšce 1.400 – 1.800 m.n., kde kávovníky tvoří dominantní vrstu podrostu. Produktivita je jedna z nejnižších v zemi a až do nedávné doby bylo v tomto regionu tak málo informací o sběru a zpracování kávy, že zde byla její kvalita velmi špatná.

Od roku 2006 se region zapojil do programu udržitelného rozvoje Bale Eco-Region, financovaného organizacemi FARM-Afrika, SOS Sahel Etiopie zaštítěných státem Oromia a Velvyslanectvími Irska a Nizozemska. Projekt si klade za cíl pomici místním komunitám v udržitelném využívání přírodních zdrojů pohoří Bale a zviditelnění produktů Bale Wild Natural Forest.
Káva, jež je hlavním zdrojem příjmů obyvatelstva se tak stala jednou z priorit tohoto projektu, který si klade za cíl také zlepšení kvality, omezení kácení a díky tomu zachování genetické rozmanitosti kávovníků v této oblasti. Pralesní káva z Haranny předstvuje jen malý díl horských lesů v Etiopii a liší se od jiných lesů v jihozápadní čísti země z hlediska flóry i endemických druhů.

Péče o pralesní kávu, zlepšení techniky sběru kávy a vybudování zařízení pro kvalitní sušení kávy, umožňilo zajistit výrobu a vývoz kávy sklizené přímo v pralese, což bylo ještě před pár lety považováno za nesplnitelný sen.

Nyní máte možnost tuto výjimečnou kávu bez jakýchkoliv genetických úprav ochutnat i vy.

Káva má velká protáhlá zrna. Na patře vytváří pocit intenzivního "těla" kávy s velkou škálou chutí. Prvotní chu't karamelu přechází do chuti medu a divoké třešně, ve vůni je cítit plody jalovce. Tato autentická, původní odrůda kávy, patří bezpochyby k jedné z nejlepších káv na světě.

 

Poštovní známka - EtiopieEtiopský lesEtiopie - znak země

Napsat recenzi

Poznámka: Nepoužívejte HTML tagy!
    Špatný           Dobrý

Ethiopia Bale Wild Natural Forest

  • Kód výrobku: Ethiopia Bale Wild Natural Forest
  • Dostupnost: Na skladě
  • 539 Kč

  • Cena bez DPH: 469 Kč

Dostupné možnosti


Tagy: etiopia bale wild natural forest, výběrová káva, původní odrůda, nepražená káva