Brazil TP Pulped Natural Fazenda Pedra RedondaBrazílie - poloha na mapě světa

Fazenda Pedra Redonda leží v horské oblasti Matas de Minas na jihovýchodě brazilského státu Minas Gerais, v rozmezí od 1 050 do 1 320 metrů nad mořem. Tato oblast má dlouhou historii produkce kávy díky své nadmořské výšce, mírnému podnebí a úrodným půdám a 80% zemědělského příjmu v regionu stále pochází z kávy. 

José Bernardes Santana vyrábí kávu v Matas de Minas již více než 30 let. Fazendu Pedra Redondu provozuje s pomocí svých dvou bratrů, Donizete a Geralda. Donizete dohlíží na kávové plantáže, kde používají minimální množství pesticidů k ​​ochraně místního ekosystému. Na farmě pracuje 30 stálých pracovníků a veškerá práce se provádí ručně, jelikož hornatý terén znemožňuje používání strojů. 

Během sklizně je na práci najato mezi 80 a 100 lidmi, přičemž všichni jsou oficiálně registrováni v souladu s brazilským právem. Kávovníkové plody jsou sklízeny ručně v okamžiku zralosti. Geraldo je zodpovědný za dohled nad zpracováním kávy a kontrolou kvality a neustále se snaží identifikovat problémy a zlepšit kvalitu. Díky precizní práci se Fazenda Pedra Redonda v posledních třech letech úspěšně umístnila také mezi kávami hodnocenými v rámci projektu Cup of Excellence.

Traceability projekt - TP: kávy zařazené do tohoto projektu společnosti Sandalj se vyznačují vysokou kvalitou, přičemž je zajištěno, že cena za kávu se platí přímo pěstiteli za cenu nad standardní hladinou cen na trhu a pomáhá tak pěstitelům zvýšit životní úroveň své rodiny i investice do farmy a tím zvyšovat další kvalitu kávy. 

Pečlivý výběr káv je výsledkem degustací nejlepšími odborníky z firmy, kteří nejen sledují konstantní a dlouhodobou kvalitu pěstované kávy u farmáře, ale s pěstiteli jsou také v dlouhodobém kontaktu. Stávají se tak nejen odbornými konzultanty a rádci v kvalitě pěstování a zpracování kávy, ale mnohdy také blízkými přáteli.

Kvalitu káv z projektu Traceability ocení zejména znalci kávy, kteří hledají vyváženost v chuti i aromatických látkách obsažených v kávě.

 • Projekt: Traceability project
 • Region: Matas de Minas, Brazílie
 • Farmář: José Bernardes Santana
 • Plantáž: Fazenda Pedra Redonda
 • Odrůda arabiky: Catuai 
 • Nadmořská výška:1.050 - 1.320 m.n.m.
 • Sklizeň: červen - srpen
 • Zpracování: pulped naturalDobový plakát propagující brazilskou kávu

Chuťový profil:

 • způsob zpracování této kávy dává nápoji v šálku výrazné, plné tělo s tóny hořké čokolády s lehkou višňovou aciditou, které se rozvíjejí do náznaku chuti vanilky a sladu. Nápoj má dlouhotrvající dochuť.

 

 

 

Brazílie - poštovní známka s tematikou kávy          Logo projektu - Traceability project

Stredná acidita tejto brazílskej kávy odhaľuje jemné sladké tóny kandizovanej pomarančovej kôry a tmavého kakaa s mandľami. Dlhotrvajúca dochuť je obohatená o zjavnú a príjemnú arómu marcipánu. - See more at: http://www.ciernaperla.sk/shop/pure-arabica/brazil-pico-mirante-yellow-bourbon/#sthash.Knn7Snpt.dpuf
Stredná acidita tejto brazílskej kávy odhaľuje jemné sladké tóny kandizovanej pomarančovej kôry a tmavého kakaa s mandľami. Dlhotrvajúca dochuť je obohatená o zjavnú a príjemnú arómu marcipánu. - See more at: http://www.ciernaperla.sk/shop/pure-arabica/brazil-pico-mirante-yellow-bourbon/#sthash.Knn7Snpt.dpuf

Napsat recenzi

Poznámka: Nepoužívejte HTML tagy!
    Špatný           Dobrý

Brazil TP Pulped Natural Fazenda Pedra Redonda

 • Kód výrobku: Brazil TP Pulped Natural Fazenda Pedra Redonda
 • Dostupnost: Skladem
 • 373 Kč

 • Cena bez DPH: 324 Kč

Dostupné možnosti


Tagy: brazil, výběrová káva, traceability project, coe, nepražená káva, zelená káva