RWANDA - Lot#: 31 Ngango Abraham - API Rwinyoni

Káva, která získala známku Cup of Excelence je pěstována na břehu jezera Kivu v nadmořské výšce 1.542 m.n.m. a jedná se o odrůdu Bourbon Mayaguez, která byla zpracována polomokrou cestou. Tato káva postoupila z národního finále v němž bylo hodnoceno celkem 189 vzorků až do soutěže Cup of Excelence, kde v hodnocení poroty získala 85 bodů. Káva se vyznačuje vůní medu a cedrového dřeva, třtinový cukr, karamel, jablko a banán můžete najít v chuti této jedinečné kávy. Lehká kyselost přináší vůni citronu. Káva má velmi dlouhé retrogusto.

Zelená káva - Rwanda

Kávu vypěstoval pan Ngango Abraham na farmě API Rwinyoni, vypěstováno bylo celkem 818,51 kg a tato káva se nebude v naší nabídce s největší pravděpodobnostní po ukončení prodeje opakovat.

 

E-SHOP

 

Soutěž Cup of Excellence:
Cup of Excellence patří k nejvýznamnějším kvalitativním oceněním na poli výběrové kávy. Tuto cenu je možné získat z přísně nastavené soutěže, jejíž porotci hodnotí a vybírají tu nejlepší kávu vypěstovanou v dané zemi pro daný rok. Vítězné kávy jsou pak skupinou národních a mezinárodních degustátorů testovány nejméně pětkrát během samotné soutěže, které ovšem předcházela řada národních soutěží, z nichž poustoupí pouze nejlepší. V rámci soutěže Cup of Excellence mohou uspět pouze ty kávy, které nepřetržitě dosahují výborných výsledků. Konečnému vítězi se uděluje prestižní označení Cup of Excellence a celá sklizeň je prodána zájemci s nejvyšší nabídkou v internetové aukci.

Zelená káva - Rwanda.jpg

Co dělá tyto kávy tak výjimečné? Kávy, které nesou toto označení jsou dokonale zralé, pečlivě vybrané s dobře vyvinutým tělem, příjemným aroma a s živou sladkostí, kterou obsahují velmi kvalitní druhy káv. Každá vítězná káva má samozřejmě svou nezaměnitelnou chuť ovlivněnou zemí kde roste.

Jak důležité je toto ocenění pro farmáře? Vítězní farmáři se stávají uznávanými pro své kvalitní výpěstky, ale nejen to, ocenění znamená možnost získání mnohem větší částky za vyprodukovanou kávu, což přináší finance nezbytné pro další rozvoj farmy. Samozřejmě na sebe farmář upozorní v kávovém průmyslu jako kvalitní producent což mu i výhledově umožňuje lepší možnost prodeje kávy. Toto může mít pozitivní dopad na další kvalitu jeho života.

Kdo si koupí vítězné kávy?
Znalci kávy po celém světě s vytříbenými smysly, kteří ocení vyváženost v chuti i aromatických látkách.

 

Původ kávy - Rwanda

Původ kávy - Rwanda Původ kávy - Rwanda

4coffee s.r.o. - Váš partner pro kvalitní kávu

Základem pražení je zelená káva.


Ověřená kvalita zelené kávy v naší nabídce.


4coffee s.r.o.

V Lužánkách 437
262 42 Rožmitál pod Třemšínem

tel: +420 725 966 866
e-mail: zdenek@4coffee.cz

IČO:24130711
DIČ:CZ24130711

Provozovna

Věšín 232, 262 43 Věšín

Zdeněk Vantuch - kontaktní osoba
tel: +420 725 966 866
e-mail: zdenek@4coffee.cz

Jana Nová - administrativa
e-mail: info@4coffee.cz

Jitka Jůzová - expedice
tel: +420 720 952 439
e-mail: expedice@4coffee.cz

Další fotogalerie Další galerie se otevřou v nové záložce