Kopi Tongkonan Toraja

Kopi Tongkonan Toraja je velmi vzácnou a jedinečnou kávou, která se pěstuje na lávových polích v okolí hory Sesean na ostrově Sulawesi v Indonésii. Káva se pěstuje na malých rodinných polích členů kmene Toraja. Toto etnikum reprezentuje několik skupin obyvatel ostrova Sulawesi, které jsou výjimečné svým tradičním způsobem života, jazykem a náboženstvím, které si dokázali udržet. Navíc jsou místní obyvatelé talentovaní a proslulí řemeslníci, kteří fascinujícími dřevěnými kresbami dotvářejí filozofii svého života. Káva odpovídá individualitě jejich kultury v každém aspektu a to včetně skutečnosti, ze odrůda Arabiky, která je zde pěstována, s ohledem k nízkému výnosu. ve srovnání s komerčně pěstovanými odrůdami, prakticky zmizela z ostatního světa. Veškeré pěstování a zpracování kávy je manuální, za použití tradičních metod.

Zelená káva - Kopi Tongkonan Toraja.jpg

Káva ze Sulawesi se vyznačuje silným tělem, specifickým aroma a zemitými tóny bylin a koření. Kopi Tongkonan je káva produkovaná ve spolupráci deseti rodin z kmene Toraja. Po selektivním ručním sběru, kdy pouze perfektně zralé třešně končí v koši sběrače, jsou kávové třešně umístěny v dřevěných barelech a zality vodou z horského pramene.

Kávové třešně jsou zde ručně promývány vodou, dokud nejsou plně zbaveny dužiny a nezůstanou pouze čistá zrnka obalená pergamenem. Ta jsou následně rozprostřena na terasách, kde se na slunci pomalu suší. Vzhledem k častým tropickým dešťům může tento proces trvat až 4 týdny.

 

E-SHOP

 

Kopi Tongkonan Toraja

Po dokončení sušení se sejdou členové rodin z Tongkonanské skupiny a začnou očišťovat zrnka od pergamenu. Pouze bezdefektová zrnka skončí v malých bavlněných pytlích, které jsou uschovány ve skladech pro finální balení. Tato káva je prodávána koncovým zákazníkům po celém světě v ručně řezaných a barvených soudcích vyrobených ze dřeva rychlerostoucích stromů Bo´bok. Každý takový soudek je originálním uměleckým dílem tohoto kmene, vyjadřujících svými symboly moudrost a kulturní hodnoty rodin Toraja.

Výsledkem tohoto neskutečně pracného procesu je jedna z nejvzácnějších káv na světě.

Kopi Tongkonan Toraja.jpg

 

Původ kávy - Indonésie

Původ kávy - Indonésie Původ kávy - Indonésie

4coffee s.r.o. - Váš partner pro kvalitní kávu

Základem pražení je zelená káva.


Ověřená kvalita zelené kávy v naší nabídce.


4coffee s.r.o.

V Lužánkách 437
262 42 Rožmitál pod Třemšínem

tel: +420 725 966 866
e-mail: zdenek@4coffee.cz

IČO:24130711
DIČ:CZ24130711

Provozovna

Věšín 232, 262 43 Věšín

Zdeněk Vantuch - kontaktní osoba
tel: +420 725 966 866
e-mail: zdenek@4coffee.cz

Jana Nová - administrativa
e-mail: info@4coffee.cz

Jitka Jůzová - expedice
tel: +420 720 952 439
e-mail: expedice@4coffee.cz

Další fotogalerie Další galerie se otevřou v nové záložce